SZKOLENIE – AUSTRIA

Innovatives Lernen mit Tablets – Innowacyjna nauka z tabletami
Miejsce: Austria, Graz

Termin: 01. – 06.10.2023

Uczestnicy: Danuta Janecka i Grzegorz Jeżela.

Cel kursu i jego przebieg:

Kurs metodyczny w języku niemieckim skierowany szczególnie do nauczycieli, którzy rozpoczynają naukę z wykorzystaniem mediów cyfrowych i każdego, kto ma już pewne doświadczenie w korzystaniu z tabletów. Kurs dał możliwość lepszego poznania i wykorzystania możliwości MacBooka, Iphone i Ipada podczas zajęć lekcyjnych. Poznaliśmy aplikacje do nauki i opcje multimedialne w cyfrowych środowiskach edukacyjnych, które umożliwiają lepsze wsparcie zarówno w nauce indywidualnej, jak i wspólnej. Ponadto korzystanie z cyfrowych możliwości uczenia się sprzyja rozwojowi kreatywności i wyrażania siebie wśród uczniów. Dodatkowo wykorzystanie multimedialnych modułów edukacyjnych zwiększa motywację do nauki. W ten sposób wszyscy uczniowie mogą uczyć się zgodnie ze swoimi indywidualnymi możliwościami, zgodnie z zasadą równoważności.Wartością dodaną kursu była możliwość poznania i komunikowania się z innymi nauczycielami z krajów niemieckojęzycznych, z którymi mogliśmy poznać miasto Graz i jego okolice.